به سایت پیشرو دانلود خوش آمدید.

امروز شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۸ برابر با Saturday, 20 April , 2019

شما در سایت دانلود فیلم و سریال و موزیک هستید

پیکاسو: فرق نقاشی با عکس در احساس آرامشی است که نقاشی به انسان میدهد.

اهنگ و موسیقی

دانلود آهنگ جدید ماکان باند بنام بچه که نیستم
دانلود آهنگ جدید هوروش بند بنام عوض کردی
دانلود آهنگ جدید حمید هیراد بنام هلهله
دانلود آهنگ جدید مسیح و آرش بنام خواب خوب
دانلود آهنگ جدید اشوان بنام مقصر
دانلود آهنگ جدید پازل باند بنام مغرور و عاشق

ده شخصیت برتر سریال «فرار از زندان»

۱۰ مرداد ۱۳۹۶

مایکل اسکافیلد، لینکلن باروز و بقیه شخصیت‌های زندان ایالتی فاکس ریور در رتبه‌بندی ما کجا قرار گرفته‌اند؟

فاکس ریور ۸، سازمان، لچرو و زندانیان زندان سونا، دانالد سلف و گروه عوامل عجیبش؛ حقیقتا چرخش‌های داستان که تمام مدت در «فرار از زندان» گسترده شده بود تنها به‌خاطر شخصیت‌های فوق‌العاده‌اش ممکن شده بود که تعدادشان هم کم نیست.

فصل پنجم سریال «فرار از زندان» شبکه فاکس ۴ آپریل پخش شد. فصل چهارم با پایان دادن ظاهری به وضعیت اسفبار مایکل اسکافیلد (ونتورث میلر Wentworth Mille) با مرگ بر اثر برق‌گرفتگی (که هیچ انسانی جان سالم از آن به‌در نمی‌برد) به پایان رسید. و البته این همان سریالی است که بریده شدن سر یکی از شخصیت‌های زن را در فصل سوم نشان داد و بعد دوباره در فصل چهارم او را صحیح و سالم در داستان می‌بینیم. پس تنها می‌توان چنین پنداشت که در «فرار از زندان» مرگ چیزی انعطاف‌پذیر است است و می‌توان از این مساله رد شد.

هم‌زمان با پخش سری جدید این مجموعه، نگاهی می‌اندازیم به زنان و مردان، زندانیان و مامورانی که این سریال را بسیار خاطره‌انگیز کرده‌اند. در اینجا به معرفی ۱۰ شخصیت برتر در این سریال در زندان ایالتی فاکس و سازمان می‌پردازیم.

دانلود تمامی فصل های سریال فرار از زندان در سایت پیشرو دانلود

 

۱۰. جان آبروزی (پیتر استرمر Peter Stormare)

پیش از همه می‌بایست گفت: شخصیت آبروزی به‌خاطر بازی پیتر استرمر که نقش‌هایش را با میزان قابل توجهی از شیدایی عجیب و غریب مربوط به‌خودش می‌آمیزد در چنین رتبه بالایی قرار گرفته است. برای جان آبروزی فرقی ندارد که درون یا بیرون از زندان باشد. او از نفوذ بالایی برخوردار است و مثل یک کینگ کونگ واقعی در زندان ایالتی فاکس ریور ظاهر می‌شود. مرگ زودهنگام او در فصل دوم بسیار ناراحت‌کننده است، اما این خروج سریع راه را برای باقی پتانسیل‌های داستان باز می‌کند.

۹. گرچن مورگان (جودی لین اویکیف Jodi Lyn O’Keefe)

فرار از زندان

برخی طرفداران «فرار از زندان» معتقدند جایگاه گرچن بسیار بالاتر از جایگاه واقعی‌اش است، اما او واقعا سزاوار این جایگاه است. مامور زبردستی که ابتدا با اسم سوزان معرفی می‌شود، از فصل سوم به شخصیت ثابت سریال تبدیل می‌شود که ابتدا کمی خجالتی به‌نظر می‌رسد و در آخر قدم نهایی را برمی‌دارد. او در ماموریتش برای سازمان بسیار بی‌رحم‌ است طوری که حتی نسبت به حفاظت دخترش امیلی هم این‌چنین نیست و به‌راحتی به یکی از مبارزان اخیر سریال تبدیل می‌شود.

۸. بنجامین مایلس فرانکلین (راکموند دانبار Rockmond Dunbar)

فرار از زندان

او یکی از معدود شخصیت‌های «فرار از زندان» است که درواقع پایان خوشی در اوایل سریال نصیبش می‌شود. در طول فصل دوم، پس از فرار از فاکس ریور به همراه دیگر زندانیان، بنجامین تنها کسی است که موفق به نجات خودش می‌شود و تنها برای بازگشت به بخش پایانی فصل چهارم به یک محافظ شاهد تبدیل می‌شود. بازگشت او به فصل پنج کمی مشکل‌ساز است چرا که این احتمال وجود خواهد داشت که بنجامین هیچ‌وقت از سریال حذف نخواهد شد.

۷. الکساندر ماهون (ویلیام فیچنر William Fichtner)

هنگامی که نقشه اصلی «فرار از زندان» در شرف وقوع بود و مایکل اسکافیلد و دیگر زندانیان در حال فرار بودند بسیاری از بینندگان از دیدن پایان خوش این صحنه‌ها ناامید شده بودند. اما نگاه ناامید آن‌ها از فصل دوم به بعد با حضور ماهون مامور ویژه اف‌بی‌آی با بازی بی‌نظیر ویلیام فیچنر دوباره به تلویزیون‌ها خیره ماند. ماهون شخصیتی پیچیده با رازهای مخوف است که ملحق شدنش تا پایان سریال شگفت‌انگیز است. مشخص نیست که او در فصل پنجم هم حضور خواهد داشت یا نه.

۶. پل کلرمن (پائول آدلستین Paul Adelstein)

فرار از زندان

کلرمن عضو خوش‌قلب و مهربان سازمان یکی از شخصیت‌هایی است که در کنار دیگر افرادی که دست‌خوش بزرگ‌ترین تحولات در طول داستان این سریال می‌شدند جای دارد، دست‌کم مثل بقیه با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کنند. ظاهرا کلرمن در فصل دوم مرده است ولی با دستمزدی بالاتر بازگشته تا علیه رئیس جمهور کار کند. آیا در فصل پنجم کلرمن را به‌عنوان ریئس جمهور خواهیم دید؟ اتفاقات زیادی در سریال و در طول این سال‌ها افتاده است.

۵. سارا تانکردی (سارا وین کالیز Sarah Wayne Callies)

فرار از زندان

مدت‌ها قبل از این‌که طرفداران «مردگان متحرک The Walking Dead» از لوری منزجر شوند، طرفداران «فرار از زندان» شیفته سارا شدند. پزشک فاکس ریور در نقش معشوق و محرم‌ راز مایکل اسکافیلد به مهره اصلی داستان تبدیل شد. طرفداران «فرار از زندان» بعد از دیدن رفتار وحشیانه‌ای که مانند فیلم «هفت Se۷en» سر دکتر سارا را بریده و به گوشه‌ای پرتاب کرد بسیار خشمگین شدند، و به‌همان نسبت در فصل چهارم با مشخص شدن زنده بودن سارا به‌وجد آمدند. سارا به همان شکل تا پایان سریال باقی می‌ماند، اگرچه برای مایکل این‌چنین پیش نرفت اما با پخش فصل پنجم دوباره با تغییراتی مواجه خواهیم بود.

۴. فرناندو سوکره (آمائوری نولاسکو Amaury Nolasco)

فرار از زندان

می‌شود چنین برداشت کرد که هیچ مشکلی با ندیدن سوکره وجود نخواهد نداشت. تقریبا شبیه به مورد بنجامین، بازگشت دوباره به «فرار از زندان» برای سوکره تنها می‌تواند پایانی دردسرساز داشته باشد. همان‌طور که گفته شد، احتمال دیدن دوست صمیمی و مهربان مایکل اسکافیلد قطعا یک اتفاق هیجان‌انگیز خواهد بود. درحالی‌که دو برادر از شخصیت‌های اصلی سریال هستند، عده‌ای معتقدند که سوکره قلب و روح این سریال است که این را مدیون خونگرمی نولاسکو هستیم که به این شخصیت تزریق کرده است.

۳. لینکلن باروز (دومینیک پرسل Dominic Purcell)

فرار از زندان

اگر مایکل مغز کار باشد، آن‌وقت برادرش نیروی عضلانی است. لینکلن در قلب همه اتفاقات این سریال قرار دارد،‌ مجرم بی‌گناهی که به مرگ محکوم شده است و پایه‌های داستان از او شکل می‌گیرد. هنگامی که مایکل با استفاده از نقشه‌های بادقت طراحی -شده‌ و مهندسی فی‌البداهه سعی در آزاد کردن او دارد، لینکلن به زور بازویش متکی است. این یک همکاری پرتکاپو و انرژی است که در بهترین حالتش یعنی وقتی دوبرادر کنار یکدیگر هستند کار می‌کند. اما رابطه آن‌ها آنقدر قوی است که طرفداران سریال در سراسر دنیا وقتی پرسل و میلر به «دنیای مشترک کماندار Arrowverse» در شبکه CW به ترتیب با عنوان هیت ویو Heat Wave و کاپیتان کلد Captain Cold ملحق شدند با خوشحالی فریاد می‌زدند.

۲. مایکل اسکافیلد (ونتورث میلر Wentworth Miller)

فرار از زندان

مایکل اسکافیلد با خالکوبی نقشه روی تمام بدنش و یک قو اوریگامی که در همه مواقع در حالت آماده‌به‌کار قرار دارد، تمام چیزی است که از یک نقش اول انتظار می‌رود: مرموز بودن عمیق، مهارت بسیار همراه با نگاهی نافذ و صدایی گیرا. یک خاصیت آهنربایی در مایکل وجود دارد که تنها به‌ این خاطر نیست که می‌توانست آهنربایی بسازد و همه انسان‌ها را با پرکردگی دندان‌شان به خود جذب کند. میلر به‌غیر از مجموعه «فرار از زندان» کارهای درخشانی مثل مهارتش در نویسندگی برای «استوکر Stoker» و حمایت‌های ستودنی‌‌اش از اقلیتهای اجتماعی را نیز داشته است. اما برای بسیاری از طرفدارانش، او همیشه در نقش مایکل اسکافیلد به یاد خواهد ماند؛ مردی که به زندان رفت تا نقشه فرار برادرش را اجرا کند.

۱. تئودور «تی‌بگ» بگول (رابرت نپر Robert Knepper)

فرار از زندان

برای برخی، قرار گرفتن تی‌بگ در رتبه‌ای بالاتر از مایکل بحث‌برانگیز است. در حقیقت جایگاه این دو شخصیت در این مقاله می‌توانست بدون هیچ ضرری جابه‌جا شود. بازی بی‌نظیر نپر که به‌صورت بسیار خارق‌العاده‌‌ای تمام وجودش را در نقش تی‌بگ، که یکی از زننده‌ترین و ناخوشایندترین تبهکاران در سریال‌های تلویزیونی هم‌طراز با فیلم نسخه اصلی «فرار از زندان» غرق کرده بود وجود دارد و نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. اما تمام وجوه شخصیت او زننده و تعفن‌انگیز و گناهکار نبود: تی‌بگ هم لحظه‌های غیره‌منتظره‌ای از ژرفا و اندوه را با خود داشت، مثل گربه آواره مجروحی که پس از سال‌ها تحمل سختی‌های زندگی چاره‌ای جز بی‌رحم بودن ندارد. البته هیچ‌یک از این‌ها رفتار بی‌رحمانه تی‌بگ را توجیه نمی‌کند، اما تمام این‌ها نمونه بارز نقش‌آفرینی نپر در این نقش است. نمونه بارزی از نقش‌آفرینی که باعث شد تی‌بگ در قسمت کوتاهی در «پادشاهان فرار Breakout Kings» پس از «فرار از زندان» ظاهر شود.

 

نظر شما درباره فهرست ما چیست؟ با آن موافق هستید؟ حتما برایمان بنویسید.

 

  • برای دریافت کامل سریال «فرار از زندان» از سایت پیشرو دانلود کلیک نمایید.

ارسال نظر

*